נטו חכם
השקעה חכמה
פשוט חכם
סביבה חכמה
מתקדמים חכם

ישראל מדשדשת עם 2.5% אנרגיה חכמה ובעולם מייצרים עשרות אחוזים. למידע נוסף >>

מעבר לחשמל חכם מהשמש מפחית את זיהום האוויר ושינויי האקלים. למידע נוסף >>

למונה נטו הליך פשוט וקל: תוך 3 חודשים אפשר ליהנות מחשמל חכם. למידע נוסף >>

בואו תראו כמה כסף תחסכו דרך מונה נטו. היכנסו למחשבון הסולארי. למידע נוסף >>

הסדרת מונה נטו מאפשרת לייצר חשמל חכם על גג הבית שלך לשימושך. למידע נוסף >>

משפחת אורן

גבעת עדה

גג סולארי: חברת סולגל

נטו חכם
מה זה מונה נטו?

 

הסדרה חדשה שמאפשרת לך לייצר חשמל חכם על גג הבית לשימוש עצמי.

איך זה עובד? מקבלים מהמתקן חשמל ביום והעודפים מוזרמים לרשת החשמל ונצברים כ"קרדיטים". בימים מעוננים ובלילות מושכים אותם בחזרה כחשמל.

 

לקריאה נוספת על מונה נטו.

רוצים לקבל את המידע למייל?

משפחת פינצ׳בסקי

תל אביב

גג סולארי: חברת Freenergy

משפחת גדות

נס ציונה

גג סולארי: חברת גרינקו

משפחת נוריאל

סגולה

גג סולארי: חברת אורמש

 
השקעה חכמה
דרך חשמל חכם מהשמש חוסכים אלפי שקלים בשנה. השקעה במערכת חכמה תחזיר את עצמה תוך 9-8 שנים ותוכלו ליהנות מחשמל חינם במשך 25 שנה לפחות. הרווח הנקי למשק בית שיתקין פאנל עומד על עשרות אלפי שקלים (על פני 20 שנה).

 

רוצים לראות כמה תחסכו? כנסו למחשבון שהכנו.

 

וכמה עולה מערכת לייצור חשמל חכם? העלות משתנה בהתאם לגודל הגג ולחשבון החשמל שלכם. המחיר עומד על כ- 50 אלף שקל לבית ממוצע. ויותר בפירוט, אם חשבון החשמל החודשי שלכם עומד על כ- 500 ש"ח, המערכת תהיה של 7 קילוואט (70 מ"ר של גג), ואמורה לעלות בסביבות 40,000 עד 50,000 ש"ח. את הרווח תראו מהחודש הראשון כשהשמש תשלם על חשבון החשמל החודשי ותוך 8 שנים תחזירו את הסכום שהשקעתם.

הלוואות סולאריות: בשוק מוצעות היום הלוואות שמאפשרות להצטרף למונה נטו, פשוט כי חשמל חכם מהשמש מאפשר לחסוך כסף מהחודש הראשון. אנחנו פועלים בגרינפיס להנגיש חשמל סולארי לכל אחד ואחת, ופנינו לגופים הפיננסיים בדרישה להנגיש מערכות לציבור הרחב, כשהטיעון הוא כלכלי נטו.

דוגמה להלוואה: אם תתקינו מערכת של 7 קילוואט על הגג (70 מטרים רבועים), היא תחסוך לכם 550 ש"ח חשמל בחודש, בעלות של 48,000 למערכת. אם לקחתם 100% הלוואה על פני עשר שנים בריבית של 4%: התשלום החודשי שלכם יהיה 493 ש"ח. החיסכון שלכם בעשר שנים הראשונות הוא 57 ש"ח נטו לחודש ואחרי עשר שנים, 550 ש"ח לחודש.

טיפ לבחירת מסלול ההלוואה ודאו שיש לכם תזרים מזומנים חיובי מההתחלה, כך שסכום ההחזר על ההלוואה יהיה נמוך מסכום החיסכון בחשמל.

ויש מערכות זולות יותר? בעיקרון, ככל שהמערכת גדולה יותר סכום ההשקעה יהיה גבוה יותר, אבל יהיה הרבה יותר זול להפיק חשמל.

שמש כאפיק השקעה: כבר היום חשמל חכם מהשמש הוא הזול ביותר במקומות רבים בעולם, ולפי הערכות סוכנות בלומברג בתוך פחות מעשור היא תהפוך למשתלמת ביותר בכל גלובוס. תחזית הסוכנות קובעת שייצור החשמל עתיד להשתנות דרמטית כאשר הביקוש לאנרגיות מיושנות מזהמות (נפט, פחם וגז) יצנח. בישראל זה כבר קורה: בסוף מרץ הפכה אנרגיה סולארית למשתלמת ביותר.

רוצים לקבל את המידע למייל?
 
מתקדמים חכם
ישראל שטופת השמש ומעצמת החדשנות הטכנולוגית מדשדשת היום עם 2.5% חשמל חכם מהשמש, בזמן שמדינות העולם מייצרות עשרות אחוזים מאנרגיות חכמות.

הפוטנציאל בישראל בשנות ה- 50 נחשבה ישראל לפורצת דרך בתחום ודודי השמש הם פיתוח ישראלי. אם נשתמש בשטחי הגגות בלבד בארץ נגיע לייצור קרוב לשליש מהחשמל בארץ.

 

באופן לא מפתיע ישראל היא מספר 1 בעולם בחדשנות בתחום הקלינטק. אגירת אנרגיה, שיפור נצילות הפאנלים הסולאריים ואפליקציות להתייעלות אנרגטית הם חלק הדברים שהפכו את ישראל למקום הטוב ביותר להשקיע בפתרונות טכנולוגיים למיגור שינוי אקלים. אבל, הטכנולוגיות החדשניות המקומיות מיוצאות החוצה ואינן מיושמות בארץ.

ובינתיים בעולם

מדינות העולם התחייבו לעבור משימוש בפחם, נפט וגז למקורות מתחדשים ונקיים. יעדי ישראל להפחתת פליטות גזי החממה הם מהנמוכים במדינות ה- OECD.

לפי בלומברג, אנרגיות מתחדשות ייצרו 70% מהחשמל באירופה בשנת 2040, לעומת 32% מהחשמל היום.  דנמרק מייצרת קרוב ל- 60 אחוזים מאנרגיות נקיות, פורטוגל וספרד מעל 40% וגרמניה הגיעה ל- 35%. לוס אנג'לס, ניו-יורק, ברלין, מדריד, לונדון ועוד בירות מובילות בעולם התחייבו לעבור ל- 100 אחוזים אנרגיות מתחדשות. בסעודיה בוטל משרד הנפט, סין משקיעה מיליארדים בצמצום השימוש בפחם ומעבר למתחדשות, ובאוסטרליה קיימים כבר כמיליון בתים עם מערכות סולאריות והמהפכה ממשיכה.

 

נקודה חשובה נוספת, הגז הוא אנרגיה מלוכלכת הפולטת פי 10 גזי חממה ומזהמת את הסביבה. יש לנו עתודות גז לכמה עשרות שנים, אך הגז מתכלה והשמש לא. חשמל חכם מהשמש יוזיל משמעותית את חשבון החשמל של מיליוני אנשים, בעוד את הרווחים מהגז גוזרים בעלי ההון.

מעדיפים לקבל את המידע למייל?
סביבה חכמה
דרך חשמל חכם מהשמש מפחיתים טונות של גזי חממה. מעבר לחשמל חכם מהשמש מפחית את התחלואה מזיהום אוויר ומצמצם את פליטות גזי החממה האחראיות לשינויי האקלים. זהו רווח נקי לאיכות החיים שלכם ושל דור העתיד.

 

שינויי האקלים

כדור הארץ הולך ומתחמם ושנת 2016 הייתה השנה החמה ביותר שנמדדה. שינויי האקלים באים לידי ביטוי בגלי חום קיצוניים לעיתים קרובות יותר ויותר, הצפות ואירועי גשם קיצוניים, בצורות ומדבור, שריפות ענק, עליית גובה מי הים וסיכון ערי החוף ושיא שלילי בקוטב. שינויי האקלים צוברים תאוצה וגורמים לנזקים שנאמדים בשני טריליון דולר.

לפי הערכות, ללא התגייסות של ממש והפסקת פליטות גזי החממה מאנרגיות מזהמות כמו פחם ונפט, טמפרטורת כדור הארץ תזנק בקרוב ל- 5 מעלות עד סוף המאה. אם רוצים למגר את שינוי האקלים צריך להתקדם מיידית לחשמל חכם.

קראו עוד:

נייר עמדה של גרינפיס בנושא שינויי האקלים.

הפחתת פליטות גזי חממה

חשמל חכם מהשמש הוא נטו לסביבה: כל קילו ואט חשמל שמפיקים ממתקן סולארי פולט פי 20 פחות פחמן דו-חמצני מחשמל מפחם. מתקן סולארי של 70 מטרים רבועים יחסוך 11.8 טון פחמן דו-חמצני בשנה. על-מנת למגר את שינויי האקלים עלינו לעבור ל- 100% אנרגיות מתחדשות עד לשנת 2050.

נייר עמדה, הפחתת פליטות גזי חממה

 

בישראל במשך עשורים יצרו את רוב החשמל מפחם בתחנות באשקלון ובחדרה. בהשוואה לאירופה, התחנות הישראליות מזהמות מאוד ופולטות עד פי עשר מהתקן האירופאי. כיום מייצרים קרוב כ-38% מהחשמל של ישראל מפחם, ו- 60% מגז שגם הוא מזהם, אם כי פחות מפחם. בעקבות לחץ של גרינפיס עם שותפים לדרך התחייב שר האנרגיה שטייניץ לסגור את היחידות הישנות 1-4 בחדרה עד לשנת 2022 - בהסתמך על גז. אך כדי להתקדם ולהוביל שינוי אמיתי נדרש מעבר לחשמל חכם מהשמש בכל הארץ.

 

הפחתת זיהום ותחלואה

דרך חשמל חכם מהשמש מצמצמים את זיהום האוויר. במקום לייצר חשמל מפחם, נפט וגז, מתקדמים לחשמל חכם ומפחיתים מזהמים.

רוצים לראות כמה זיהום תחסכו? כנסו למחשבון שהכנו.

 

הזיהום גרם למוות מוקדם של כ- של 2,452 ישראלים בשנת 2010 לפי דוח ארגון הבריאות העולמי. מערכת סולארית אחת חוסכת כבר היום כל שנה פליטות של חומרים מסוכנים שגורמים למחלות נשימה, לב וסרטן ולבעיות התפתחותיות.

 

שימו לב לנתונים: מתקן חכם אחד מפחית: עשרות (36.6) קילו תחמוצות גופרית, 35.6 ק"ג תחמוצות חנקן ו- 0.98 ק"ג חלקיקים נשימיים שחודרים למערכות הנשימה. הנתונים מתוך דוח ועדת קנדל לבחינת התועלות הכלכליות מאנרגיות מתחדשות.

במקום פחם, חשמל חכם מהשמש: דוח גרינפיס קבע שהיחידות הישנות של חדרה (1-4) גורמות למוות מוקדם של כ-310 בני אדם בשנה, רובם משבץ מוחי ודום לב. הזיהום שיוצא מחדרה, אינו נשאר בחדרה אלא מתפזר ופוגע במאות יישובים על פני רדיוס של מאות קילומטרים.

 

קראו עוד:

דו״ח גרינפיס 2016 על מחירו הבריאותי של הפחם.

מעדיפים לקבל את המידע למייל?
פשוט חכם
הליך ההתקנה פשוט וקל: כל שעליכם לעשות הוא לפנות לחברה סולארית, ותוך 3 חודשים אתם יכולים כבר ליהנות מחשמל חכם מהשמש.

פנייה לחברה סולארית שלאחריה ישלח נציג מטעמם לביתכם לצורך ביצוע הערכת כדאיות, מדידה ומיפוי הגג ומתן הצעת מחיר בהתאם. לרוב פגישת הייעוץ תינתן בחינם, ותוכלו לפנות למספר חברות במקביל לחוות דעת נוספת ואף להתמקח על המחיר.

 

ההליך הוא פשוט ולרוב יבצעו אותו עבורכם מתקיני המערכת הסולארית. ההליך הקיים הוא פרי מאבק ציבורי שהוביל גרינפיס מול משרדי הממשלה, רשויות המסים, חברי-הכנסת ושיתוף פעולה עם איגוד החברות לאנרגיה ירוקה ושותפים נוספים לדרך. חסמים בירוקראטיים שהוטלו בעבר על התחום (מס הכנסה, מע"מ וארנונה) הוסרו וכיום לא חלים על אנשים שמתקדמים לחשמל חכם מהשמש.

 

תיאום מול חברת החשמל: במסגרת ההליך יקבעו 3 סיורים מטעם חברת החשמל (2 חובה, 1 רשות).

א. סיור מקדים שאינו חובה ויתקיים עד שבועיים לאחר הפנייה. לרוב, במקרה של בית עם חיבורי חשמל תקניים לא יהיה צורך בסיור מקדים.

ב. סיור ביקורת בגמר ההתקנה: המטרה היא לוודא שהמתקן עונה על תקני הבטיחות של רשות החשמל.

ג. הרמת השאלטר: חיבור המתקן לרשת החשמל כדי לקבל היתר הפעלה ממשרד האנרגיה. ההיתר יינתן לכל היותר שבוע מהגשת הבקשה.

 

הקמת המערכת החכמה תארוך בין יום ליומיים בהתאם למורכבות הפרוייקט.

 

ֿלמסמך חוק עידוד השקעה באנרגיה ירוקה

לרשימת החברות הסולאריות הפועלות בישראל

מעדיפים לקבל את המידע למייל?
 
 
 

CLIENTS

ביחד איתכם עוד ועוד אנשים יתקדמו לחשמל חכם מהשמש. במקביל נלחץ על מקבלי ההחלטות ונביא את המהפיכה.

 

 

אנו דורשים משר האנרגיה לקדם חשמל חכם מהשמש ב-5 צעדים פשוטים:  

 

1.     קיצור התהליך: יש עוד שיפורים בדרך למהפיכת חשמל חכם. אנו דורשים משר האנרגיה בירוקראטיה פשוטה ככל האפשר. ובהרחבה: בדיקה אחת בלבד למתקן לחשמל חכם מהשמש, ביטול היתר הפעלה למתקנים קטנים, קיוון התהליך מול חברת החשמל, ולגגות חכמים גדולים ביטול חובת היתרי בניה והיטל השבחה.

2.     הסדרות מתקדמות: עם הסדרות מתקדמות נוכל לנצל את האנרגיה החכמה. בבניינים משותפים יוכלו דיירים להתחלק בחשמל, ואפשר יהיה להקים גג חכם בהחלטת רוב הדיירים. כמו-כן, יתאפשר להשכיר גגות לייצור חשמל ולסחור בעודפי הייצור באותו אזור.

3.     ערבויות מדינה: מאות אלפי משפחות ובתי עסק יוכלו לקבל מימון לגגות חכמים בעזרת המדינה. ישראל עשתה זאת בעבר בנושא של התייעלות אנרגטית. אנו דורשים משר האנרגיה ערבויות מדינה למערכות חכמות. 200 מיליון שקל ערביות יאפשרו להעניק 1.2 מיליארד ש"ח הלוואות (כ-24,000 מערכות ביתיות. השקעה של המדינה בתחום תפלס את הדרך להשקעות על ידי גופים פילנתרופיים ולמתן הלוואות למערכות חכמות בתנאים טובים יותר.

4.     מחקר, פיתוח ויישום: ישראל הייתה מקום 1 בטכנולוגיות CleanTech בעולם בשנת 2014. אנו דורשים משר האנרגיה לתמוך במיזמים חכמים מקומיים ולפעול ליישומם בארץ. הטכנולוגיות הישראליות יוטמעו ברחבי העולם ויסייעו להפחתת פליטות גזי החממה.

5.     הסברה: רוב האנשים כלל לא יודעים שהם יכולים להשתמש בגג שלהם ולייצר חשמל חכם. אנו דורשים משר האנרגיה לקדם קמפיין הסברה שינגיש את הרווחים מחשמל חכם לציבור הרחב ויכלול את כלל הגגות בישראל.